Biyografi

as

1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2009 yılında %100 eğitim bursuyla girdiği Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Aile Psikolojisi üzerine yapmıştır.

2006 yılında Şirinler Çocuk Kulübü’nde, 2008 yılında Metin Sabancı Spastik Çocuklar ve Gençler Rehabilitasyon Eğitim ve Üretim Merkezi’nde, 2009 yılında Kartal Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde ve Dokuz Eylül Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’nde stajlar yapmıştır.

Yaptığı stajların ardından bir sene kadar bir özel eğitim merkezinde down sendromlu, otizmli ve zeka geriliği olan çocuklarla çalışmıştır. 2010-2012 yılları arasında Doğa Koleji’nin anaokulu ve ilköğretim rehberlik bölümlerinde çocuklar ve ailelerle bireysel görüşmeler yapmış; ardından bir sene boyunca Arı Okulları Önokul Bölümü’nde 3-6 yaş arası çocuklarla bireysel ve grup çalışmalarını yürütmüştür. Çalışma hayatına 2013 yılından beri Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkinlerle devam etmekte, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olmakta ve muhtelif okullara danışmanlık yapmaktadır.

2014 yılında LGBTİ alanında bir araştırma yapmış ve bildiri özetini 1. LGBTİ Ruh Sağlığı Sempozyumu’nda sunmuştur. Aynı sene Spod’un psikolog ağına katılmıştır. Bu alandaki çalışmalarını da halen sürdürmektedir.